Рай на землі

Східниця

Народна мудрість говорить: «Краще один раз побачити, аніж сто разів по-чути». Презентуємо для Вас красу та велич унікального українського курорту Східниця, віхи його історії, самобутню культуру та побут селища разом із колоритними особистостями, які, демонструючи власну індивідуальність, творять унікальну історію селища-курорту.

Віхи історії

Східниця старовинна

РЕЛІГІЯ

Святині

Відомо давно, що Східниця, як і кожний населений пункт Західного регіону України має глибоко занурене у віки коріння релігійності та духовності. В різних джерелах другої половини XVIII століття зазначається, що Східниця була багатонаціональним поселенням. Зокрема, на цій території проживало населення римо-католицького віросповідання, що підтверджується залишеними тут пам’ятками історії та сакральної культури, в тому числі релігійні святині.

Нафтовидобуток

Східницький клондайк

Нафтова епоха в історії Східниці бере початок у другій половині ХІХ століття. 1863 року у Східниці була пробурена перша нафтова свердловина, яка отримала назву «Магдалена», а в 1879-му – до селища приїхав талановитий інженер-економіст Станіслав Щепановський, який відкрив і оприлюднив основні поклади нафти на території селища. Услід за буровими розвідками С. Щепановського роботу на родовищі розпочали виробничі об’єднання нафтовиків з усієї Європи. За короткий час уся територія селища була покрита нафтовими вежами. Так почалася нова сторінка в історії Східниці, пов’язана із нафтовидобутком.

мінеральні води

Омелян Стоцький

У більш як п’ятивіковій історії Східниці ім’я Омеляна Стоцького посідає особливе місце. Саме цей скромний чоловік, колишній директор газолінового заводу, взявся довести, що східницькі мінеральні води мають лікувальну дію. Плануючи відкрити у Східниці бальнеологічний курорт, він розпочав вивчення хімічного складу та запасів води. Десятирічна боротьба за визнання лікувальних властивостей східницьких мінеральних вод увінчалася успіхом. 8 лютого 1968 року фахівці Львівського медінституту надали позитивний висновок про придатність східницьких мінвод для лікування, а на домашню адресу настирливого східничанина прийшла урядова телеграма, яка закріпила за ним статус «першовідкривача Східницького родовища мінеральних вод»

бальнеологічний курорт

Сучасна Східниця

Сучасна Східниця – це популярний бальнеологічний курорт, значимість якого пов’язується із багатством і лікувальною славою джерел мінеральних вод та унікальним ландшафтом Карпатського підгір’я.
Унікальність Східниці як бальнеологічного курорту полягає у лікувальній багатовекторності джерел мінеральної води, що поєднується із чудовими кліматичними умовами краю. В Україні сьогодні є чимало оздоровниць, але за своїм потенціалом, за запасами «живої» води й завдяки архітектурі, Східниця стала найціннішою перлиною серед українських курортів, безцінним діамантом у розкішному намисті Карпат.
Курот Східниця – це оздоровниця європейського рівня, здатна задовольнити найвибагливіші смаки відпочивальників. Разом із будівництвом готельно
відпочинкових закладів у селищі розвивається інфраструктура – упорядковуються джерела мінеральної води, вимощуються пішохідні доріжки, розвивається мережа розважальних закладів, які покликані зробити відпочинок у Східниці змістовним та цікавим.

мінеральні води

Цілюща Нафтуся

Унікальність Східницького родовища мінеральних вод полягає в тому, що прісна дощова вода, проникаючи в грунт на глибину близько ста метрів, вимиває з навколишніх порід, переважно менілітових сланців, органічні речовини, насичується сірководнем та змішується з глибинними водами, багатими на мікроелементи. Таким чином утворюється неповторний цілющий бульйон – знаменита сірководнева вода типу «Нафтуся».

Амфітеатр

Щорічний фестиваль "Східницьке літо"

Щороку на землях Східниці відбувається фестиваль, який вдало поєднав народну творчість, сучасну естраду й екстремальні розваги. Народно­пісенний фестиваль «Східницьке літо» з моменту заснування став своєрідною візитівкою курорту, одним із елементів організації життя селища, що дає можливість популяризувати Східницю не лише як унікальний бальнеологічний курорт, але й потужний культурно­мистецький центр краю, де відновлюючи фізичні сили, кожен приїжджий має змогу водночас ознайомитися із унікальною культурою Бойківщини, поновити запаси енергії із невичерпних джерел
культури мешканців Карпатського
підгір’я.

бальнеологічний курорт

У вечірніх обіймах

Бронювання номера