Остеопатія

Медичний центр готелю "ТуСтань" Східниця

Остеопатія — система діагностики та лікування руками порушень здоров'я, причиною яких являються різні біомеханічні дисфункції, що викликані:

Фахівці в області остеопатії розглядають людське тіло, як єдину тривимірну м’язово-скелетну, нервову та психічну систему, яка постійно адаптується до нових умов навколишнього середовища. Будь-який збій в одному з цих трьох елементів призводить до дисбалансу роботи інших.

Остеопатичне ураження означає присутність у пацієнта комплексу різних пошкоджень організму (дисфункцій):

Захворювання чи пошкодження якогось органу призводить до того, що інші системи організму починають регулювати й компенсувати його роботу, що призводить до цілісного порушення роботи органів і систем, адже жоден орган працює не на повну силу і, як результат, збільшується напруга, запалення, біль.

Лікар-остеопат допомагає зменшити стрес і мінімізувати біль. Шляхом тактильних маніпуляцій він забезпечує глибокий тиск і розслаблення м’яких тканин у проблемних місцях. Лікар усуває причину захворювання, відновлюючи тим самим баланс усього організму. Техніки, що застосовуються в остеопатії, є абсолютно м’якими і фізіологічними, не здатними до травмування, тобто абсолютно безболісними і безпечними.

Остеопатичний вплив запускає в організмі людини каскад процесів, направлених на відновлення нормального функціонування, рухливості і самокорекції.
Ключовий принцип остеопатичного лікування полягає в спрямованості на запуск прихованих ресурсів організму для самозцілення, а вмілі руки остеопата здатні повернути тілу симетрію, привести до балансу суглоби, м’язи, внутрішні органи.

Існує кілька напрямків остеопатичної терапії:
1. Краніосакральна остеопатія — об’єднує краніальну техніку, що включає в себе акуратні маніпуляції з кістками черепа, що базуються на відновленні мікрорухливості головного і спинного мозку, мозкових оболонок та сакральну остеопатію, яка відновлює рівновагу у всьому організмі.
2. Структуральнофасціальна остеопатія — передбачає принцип єдності функціонування м’язово-суглобової системи. Остеопатичний вплив здійснюється в рамках фізіологічних бар’єрів кожного елемента системи, з огляду на його локальні, регіональні і глобальні взаємозв’язки, і спрямоване на усунення первинного ушкодження.
3. Вісцеральна остеопатія — предбачає техніки, які дозволяють впливати на органи сечостатевої, травної системи. Руки лікаря допомагають зняти спазми, при цьому регулюється рухливість внутрішніх органів, коригуються опущення органів (нирки, матка, кишечник).
4. Енергетична остеопатія — поєднання класичних методик з традиційною китайською медициною.
5. Естетична остеопатія — робота з кістками черепа, під час якої лікарю вдається відновити структуру шкіри і тонус м’язів обличчя.

Після кількох сеансів остеопатії значно покращується загальний стан пацієнта, нормалізується процес циркуляції крові, відновлюються пошкоджені м’які тканини.

Основні напрямки корекційної терапії:

Остеопатичні сеанси не застосовують при:

За допомогою остеопатичної корекції можна не тільки лікувати хронічні порушення, а й допомагати практично здоровим людям задля профілактики виникнення захворювань.

На відміну від інших методів лікування руками (костоправство, хіропрактика, мануальна терапія) остеопатія використовує комплексний підхід до організму як до єдиного цілого.

Лікування спрямоване на активацію внутрішніх ресурсів організму до самолікування і на допомогу в адаптації до несприятливих умов життя, важких розумових навантаженнях та фізичної роботи.

Найбільш ефективна остеопатія при функціональних розладах, коли органічні порушення ще не розвинулися (тобто орган не змінений). В цьому випадку, чим раніше ви звернетеся до лікаря-остеопата, тим швидше і простіше він зможе ліквідувати джерело проблем і повернути вас до повноцінного здорового життя. На цьому етапі можна повністю відновити функцію органа і усунути прояви захворювання, не вдаючись до медикаментозної терапії.

У разі, коли, крім функціональних порушень виражені й органічні, то лікування повинно бути комплексним з участю профільних фахівців (невролог, травматолог, кардіолог, уролог, гінеколог, пульмонолог і ін.). Метою ж остеопатичного лікування на цьому етапі – поліпшити (нормалізувати) функцію ушкодженого органу, усунути або зменшити вираженість симптомів захворювання, зменшити тривалість та інтенсивність медикаментозного навантаження, домогтися ранньої і стійкої ремісії. Саме спільна робота принесе максимальну користь пацієнту.

Facebook
Print

Відпочинок у Східниці, готель "ТуСтань"

Бронювання номера